slider
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Thursday, December 27, 2012

Yeşilçamda saman alevleri: Christine Haydar (Kristin Haydar)

Bu kadar çok farklı isimle yer almasına rağmen sanatçımızın gerçek ismi Marie Christine Aufferil ve Fransa'nın Besancon Franche Comte doğumlu. Modelliğe başlıyor ve hatta Crazy Horse'ta dans ediyor o zaman ki sahne ismi Christine Davray. Evlendikten sonra kendisini fotoğraflarıyla şöhrete taşıyan kocasının soyadını alıyor ve Christine Haydar oluyor. Arama motorlarında Christine Davray ismiyle arattığınızda oldukça fazla bilgiye ulaşıyoruz. Yazının DEVAMI için tıklayınız
Filmleri
Sarışın tehlike 1980 (detaylı bilgi için tıklayın)
Bedel 1983 (detaylı bilgi için tıklayın)

Yazan: Utku Uluer


2012 Sinematik Ekibi

3 comments:

turkish e.t. said...

haydar paşa'nın gelini denmesinin sebebi 07.09.1979 tarihinde istanbul'u haydarpaşa'nın torunu jean yves haydar ile ziyaret etmesidir. sanırım penthouse fotoğraflarını da o çekmiştir.

http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/Ara.aspx?araKelime=%22zincirli%20han%22&isAdv=false

Sinematik said...

Merhaba
Milliyetin o haberini bende görmüştüm. Ancak Jean-Yves Davray onun kocası. Jean Yves'ın haydarpaşanın torunu olduğunu doğrulayan bir bilgiye ulaşamadım.

Ayrıca o dönem organizatörlerin isim benzerliklerinden yararlanması ve isim uydurmaları moda idi. Cristine'nin soyadının haydar olmamasına rağmen haydar yapılması üzerine bu şekilde yorumladım.

Farklı bir kaynak bulursanız seve seve değiştiririm bu bilgileri.

Anonymous said...

ilginc blog icin tesekkur

Sinematik üretimi Videolar

Loading...