slider
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Yazı Dizileri

Merhaba,
2007'den beri Sinematik'te çeşitli yazılar ve incelemeler yaptık. 4 yılın sonunda sitemizin hem daha rahat incelenebilmesi için hemde çok daha derli toplu bir arşive sahip olmak adına sitemizin en önemli  yapı taşı olan incelemelerin hepsini bir arada sunuyoruz. Bu bölüm yeni yazı dizileri eklendikçe güncellenecektir.

Fantastik Türk Sineması
Fantastik filmler üzerine yaptığımız incelemelerin hepsine Fantastik Yeşilçam Banner'ına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu kategori edilmesi zor paylaşımızı Rahmetli Metin Demirhan'a ithaf ediyoruz.Fantastik Türk Sinemasına dair her paylaşımımızı bu etikette toplamaya çalışıyoruz. Bkz: Onar films dvdleri, fragmanlar, Künyeler...

Anadolu Western
Yılmaz Güney'in bazı filmleri Western temalarını Anadolu hikayeleri ile beraber harmanlar. At, avrat ve silah üçlüsü temeliyle, üzerine halk türküleri derlenen taşra yiğitleri, Anadolu Westernlerininde temelidir. Bu dosyamızda bu filmlerin incelemeleri ve Anadolu Western konseptine ulaşabilirsiniz.


CEMİL
Cüneyt Arkınla bütünleşmiş efsane film Ceml'in Gökay Gelgeç tarafından itinayla hazırlanmış ve sitemizin göz bebeği yazı dizisi.

OTOBÜS
Bir Tunç Okan Filmi: OTOBÜS
Yazan: Gökay Gelgeç
Yeşilçam RemakeAmerikalılarca "Box Office" olarak tabir edilen gişe rekortmeni filmler Hindistan'dan İtalya'ya kendi olası çevrimlerini de beraberinde üretir.Yeşilçamda yeniden çekilerek Türkiye'ye gerçeklerine uygulanmış filmleri masaya yatırdığımız ve orijinalleri ile karşılaştırdığımız yazı dizimiz.

Sinematik üretimi Videolar

Loading...