slider
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Biz Kimiz

Türk sineması ve onun besin kaynaklarına olan ilgimizi yıllardan beri kendi aramızda ve dostlarımızla paylaştık. Kendimize göre sinema üzerinde düşündüklerimizi paylaşmak için bir süreden beridir yazılarımızı paylaşıyoruz.

Klişeleşmiş yorumlar yapmadığımız ve popüler kaygılara kurban verilmiş (belkide dudak bükülmüş) filmleri yazdığımız için kendimize alternatif yeşilçam kültürü blogu diyoruz. Ana başlıklar altında yeşilçam paylaşımlarımız dışında şu an 2 tanesi yayında olan kardeş bloğumuz var. Bunlar: Spaghetti Western ve Mafia  isimli diğer sinematik sinema blogları.

Ercan Demirelin hazırladığı ve paylaştığı Hey dergileri sitesi ve yine Ercan'ın internet üzerinde Türkçe içerikli müziğe önemli katkısı olan Anadolu Pop ve Diskotek siteleri de paylaşımlarımız içerisinde. Ayrıca bazı yazarlarımızın yazıları zaman zaman Öteki Sinema ve Ters Ninja sitelerinde de yayınlanmaktadır.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM EKİBİ
Mesut Kara (Yeşilçam Hatırası) yazıları için buraya tıklayınız
Utku Uluer (Sinematik)  - Editör  yazıları için buraya tıklayınız
Gökay Gelgeç (Yojimboo)  yazıları için buraya tıklayınız
Ercan Demirel (Kayalarınoğlu) yazıları için buraya tıklayınız 
Semra Uygun (Frau Doll) yazıları için buraya tıklayınız
Fatih Yürür (Hellgren) Fantastik Türk Sineması yazıları için buraya tıklayınız 
Onur Çetincengiz yazıları için buraya tıklayınız
Ekrem Yaşar Pınarbaşı yazıları için buraya tıklayınız
Dilek Gürses (Çilek) yazıları için buraya tıklayınız
Emrel Aykut Akalın yazıları için buraya tıklayınız
Boz Tepe yazıları için buraya tıklayınız
Osman Turan yazıları için buraya tıklayınız
Can Bayramoğlu (Diabolique) yazıları için buraya tıklayınız
Gülay Ayyıldız - Grafik
Nevra Yaraç - Redaktör (Bazen bazı yazılarımızı elden geçiriyor, Gözlerine sağlık...)
Siteye Katkıda bulunanlar ve Konuk Yazarlar:
Aslı Günel, Aydın Özkan (byaydın), Murat Çınar, Murat Tolga Şen, Hüseyin Hüsnü (Yeşilçam video), Efekan Mutlu, Lüzumsuz Adam Erhan, Emre Siyahoğlu, Videodream, Masis Üşenmez, Alper Erhan, Göksel Agun, Özkan İpek, 


Özellikle uzmanına sorduk köşesinde bize katkıda bulunan ve kurmaya çalıştığımız arşive destek veren araştırmacı ve sinema yazarları;
Ali Murat Güven, Mesut Kara, Giovanni Scognamilla, Ege Görgün, Serhat Köksal


Bu blogta bulunan yazıların tümü bize aittir.Alıntı yaptığımızda belirtmeyi taahüt ediyoruz. Eğer bir alıntı yapacaksanız lütfen önce bizimle bağlantıya geçiniz. En azindan yazılarımızın nerde kullanıldığını bilmek isteriz, lütfen başkalarının emeklerini kendinizin gibi göstermeyiniz.
Konuların benzerleri için her yazının altındaki etiketleri kontrol ediniz. Blogumuz için misafir yazar kabul ediyoruz, ancak yazılarınız Sinematikle paylaşıldığı andan itibaren buranın bir parçası olur. Lüften bunları silmemizi talep etmeyiniz. Telif hakkı içeren durumlarda uyarı halinde o resim veya video blogtan kaldıralacaktır. Burası kar amacı gütmeyen bir yerdir dosya paylaşımı platformuda değildir. Ara sıra dosyalar paylaşsa bile amacımız dosya paylaşımı değildir o yüzden lütfen film isteklerinde bulunmayınız.

Sinematik üretimi Videolar

Loading...